Dane adresowe
Wydawnictwo Aksjomat
ul. Wita Stwosza 1/7
87-100 Toruń
tel: +48 56 6226941
wydawnictwo@aksjomat.torun.pl
sklep: sklep@aksjomat.torun.pl

Konto: Santander Bank Polska S.A.
40 1090 1506 0000 0000 5002 0903
Dostawa

Wysyłki realizowane są za pośrednictwem firm GLS / InPost / Pocztex.

Kurier GLS
z przedpłatą na konto / pobranie
14,00 zł / +2,50 zł
(powyżej 150 zł / 180 zł
przesyłka GRATIS)

Kurier InPost / Paczkomat InPost
z przedpłatą na konto / pobranie

13,50 zł / +3,00 zł
(powyżej 150 zł przesyłka GRATIS)

Kurier Pocztex
z przedpłatą na konto / pobranie
16,50 zł / +2,50 zł
(powyżej 150 zł
przesyłka GRATIS)

Dostawa do Punktu
z przedpłatą na konto / pobranie
14,50 zł / +2,50 zł
(powyżej 150 zł
przesyłka GRATIS)

Więcej szczegółów : ...czytaj więcej...

Informacja

Dla szkół oraz grup przygotowaliśmy specjalne promocje i upusty

Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego +48 56 6226941

od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 15:00.

Koło matematyczne w szkole podstawowej

Dostępność: na stanie
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 60,00 zł 60.00
ilość szt

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Stanisław Kowal, znany popularyzator matematyki elementarnej w latach 70. pisał: Matematyka jest najbardziej oszczędna w słowach. Może nawet obejść się bez słów. Nie istnieją dla niej programy językowe, bowiem jej język jest jak język muzyki – zrozumiały dla wszystkich ludzi świata. Dalej pisze: Przodować w naukach będzie ten naród, który najlepiej opanuje matematykę. Narody obojętne dla matematyki skazane są na pozostawanie w tyle.

Zdania te stają się szczególnie aktualne dzisiaj, gdy powstał spór o kształt matury, gdy pomniejsza się rolę matematyki w kształceniu młodych ludzi, w kształtowaniu ich umysłów i charakterów.

Od lat ośrodek matematyków toruńskich stara się zachęcić nauczycieli do aktywności między innymi, organizując Ligę Zadaniową i konkurs Kangur Matematyczny. Pojawiają się tam ciekawe zadania, które mogą odgrywać pewną rolę w popularyzacji matematyki.


Ten zbiór zadań przeznaczony jest dla odradzających się kół matematycznych i do pomocy w indywidualnej pracy z uczniami zainteresowanymi matematyką.


Powstał on jako plon pracy nauczycieli polskich i rosyjskich i zawiera na ogół zadania niestandardowe. Wiele z tych zadań wykorzystywano w toruńskim ośrodku na seminarium zadaniowym dla nauczycieli matematyki, prowadzonym przez Zbigniewa Bobińskiego i Piotra Nodzyńskiego. Niestandardowość zadań polega na tym, że mimo często wysokiego stopnia ich trudności do ich rozwiązania nie jest potrzebna skomplikowana wiedza, a jedynie logiczne myślenie.


Skutek pracy nad tego typu zadaniami jest podobny do efektu treningu sportowca. Nie wystarczy bowiem posiadać predyspozycje umysłowe do rozwiązywania problemów, ale należy rozwijać je poprzez trening zadaniowy. Jeżeli „trening” taki rozpoczniemy wcześnie, możemy sprawić, że uczeń będzie systematycznie rozwijał swój umysł. Tego właśnie życzymy wszystkim czytelnikom.


Zadania w tym zbiorze ułożone są tematycznie i można je realizować z uczniami klas IV, V i VI, przeznaczając na to cały etap edukacyjny. Autorzy proponują, aby na zajęciach koła wielokrotnie powracać do tej samej tematyki w różnych klasach.

Dane techniczne

Rodzaj oprawy okładka twarda
Autor Z. Bobiński, P. Nodzyński, M. Uscki
ISBN 978-83-60689-11-0
Ilość stron 291
Format B5
Waga (w gramach) 715

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

13 grudnia 2010

Słowa uznania dla Autorów. Książka wydana z dużą starannością. Dotyczy to zarówno samej treści <br /> merytorycznej - doboru zadań, podziału na bloki tematyczne, szczegółów rozwiązań potraktowanych w sposób <br /> wyczerpujący, jak i szaty graficznej - kolorowe, czytelne rysunki, papier, druk dobrej jakości, twarda oprawa.<br /> Kiedyś na rynku (w latach 50-tych i późniejszych) było wiele podręczników dla samouków, studiów zaocznych, <br /> dla pracujących napisanych prostym łatwym językiem do samodzielnego opracowania. (Jak głosiła anegdota <br /> autorzy dokładali wszelkich starań by były zrozumiałe, bo inaczej trafiliby na "białe niedźwiedzie").<br /> Dobrze się stało, że dziś pojawiają się nowoczesne podręczniki z zakresu nauk ścisłych - naprawę poziomu <br /> nauczania z tego zakresu trzeba zacząć od zapewnienia wydolnych narzędzi a takimi są dobrze napisane <br /> podręczniki.<br /> Brawo<br /> Pozdrawiam<br /> Paweł Witkowski, Rzeszów

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl