Dane adresowe
Wydawnictwo Aksjomat
ul. Wita Stwosza 1/7
87-100 Toruń
tel: +48 56 6226941
wydawnictwo@aksjomat.torun.pl
sklep: sklep@aksjomat.torun.pl

Konto: Santander Bank Polska S.A.
40 1090 1506 0000 0000 5002 0903
Dostawa

Wysyłki realizowane są za pośrednictwem firm GLS / InPost / Pocztex.

Kurier GLS
z przedpłatą na konto / pobranie
14,00 zł / +2,50 zł
(powyżej 150 zł / 180 zł
przesyłka GRATIS)

Kurier InPost / Paczkomat InPost
z przedpłatą na konto / pobranie

13,50 zł / +3,00 zł
(powyżej 150 zł przesyłka GRATIS)

Kurier Pocztex
z przedpłatą na konto / pobranie
16,50 zł / +2,50 zł
(powyżej 150 zł
przesyłka GRATIS)

Dostawa do Punktu
z przedpłatą na konto / pobranie
14,50 zł / +2,50 zł
(powyżej 150 zł
przesyłka GRATIS)

Więcej szczegółów : ...czytaj więcej...

Informacja

Dla szkół oraz grup przygotowaliśmy specjalne promocje i upusty

Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego +48 56 6226941

od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 15:00.

Jak zostać arcymistrzem taktyki?

Dostępność: na stanie
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 16,80 zł 16.80
ilość szt

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Szachy są obecne w Żninie od dawna. Jeszcze w latach osiemdziesiątych XX wieku działał klub szachowy ZNP Żnin. Później zmienił nazwę (i patrona) na LZS ŻDK Żnin, wreszcie MOS Żnin i na koniec Baszta MOS Żnin. Pod najnowszą nazwą klub dotarł do najwyższej klasy rozgrywek: grał w Ekstralidze i I lidze szacho­wej. To rzadkość, biorąc pod uwagę kluby sportowe naszej gminy czy powiatu. Zawodnicy reprezentujący nasze kluby zdobywali medale mistrzostw kraju i województwa. W Żninie i Powiecie Żnińskim (np. Barcin, Pturek) organizowa­no ważne turnieje szachowe, również międzynarodowe. Można bez przesady stwierdzić, że gmina Żnin i Powiat Żniński, to miejsca przyjazne szachom.

Takie tradycje należy kontynuować. Wychowawczych i edukacyjnych walo­rów szachów nie sposób przecenić. Ponadto szachiści reprezentujący nasz region w zawodach ogólnopolskich czy międzynarodowych, promują go. Aby szachy na­dal się w naszym regionie rozwijały, konieczne jest szkolenie młodzieży. Myślę, że niniejsza publikacja w tym wydatnie pomoże.

Dzięki tej książce poznasz kilkanaście motywów kombinacyjnych. Jednak nie tylko nauczysz się je stosować. Dowiesz się również, jak można się w niektó­rych sytuacjach obronić. Może też uda się Tobie przewidzieć zamysł przeciwnika i dzięki temu pokrzyżujesz jego plany.

Każdy motyw jest opisany a następnie zilustrowany przykładami. Tutaj znajdują się również diagramy, przedstawiające za pomocą strzałek, jak należy zagrać. Zielona strzałka pokazuje ruch figury lub pionka a czerwona - atak na figurę, pionka albo zagrożenie na danym polu. Żółta strzałka mówi, jak zagrać w drugim ruchu a niebieska - w trzecim. Poznane motywy możesz przećwiczyć, rozwiązując zadania. Jeżeli pod diagramem jest biały pionek, oznacza to, że za­czyna biały, gdy czarny - posunięcie wykonują czarne. Do wszystkich zadań załączone są rozwiązania, niektóre z diagramami i krótkimi komentarzami. Jeśli chcesz powtórzyć, to czego się nauczyłeś, masz do dyspozycji zadania domowe. Chciałbyś sprawdzić, czy umiesz atakować i bronić się? Do tego posłużą Tobie testy o różnym stopniu trudności.

Książka zawiera 48 przykładów, 96 zadań, 64 zadania domowe i 48 zadań zebranych w trzech testach. 84 rozwiązania zilustrowane są diagramami, na któ­rych można zobaczyć, jak poruszają się figury.

W publikacji tej stosuję standardowy zapis szachowy. Dla przypomnienia: K oznacza króla, H - hetmana, W - wieżę, G - gońca, S - skoczka. Zapis l)Hd2 oznacza, że białe wykonują posunięcie hetmanem na pole d2 a 2)...S:e4 oznacza bicie czarnym skoczkiem figury lub piona na polu e4. Ruchy pionkami zapisujemy bez podania dużej litery oznaczającej nazwę (inaczej niż dla figur). I tak np. 1)e4 oznacza, że pojechaliśmy białym pionem na pole e4 a 2)...hg oznacza, że w dru­gim ruchu czarne zbiły pionem z linii h, bierkę z linii g. Symbol plusa „+" oznacza szacha, dwa plusy „++" podwójnego szacha a „X” oznacza mata. Jeszcze tylko dwa symbole: ? oznacza słaby ruch a ! - bardzo dobre posunięcie.

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tej książki zastosujesz poznane motywy w zwycięskich dla Ciebie partiach. Drugą korzyścią będzie to, że w przypadku, gdy Twój przeciwnik zaatakuje przy użyciu którejś z omawianych metod, Ty nie stracisz zimnej krwi i będziesz umiał się obronić.

Dane techniczne

Rodzaj oprawy okładka miękka
Autor Tomasz Katafiasz
ISBN 9788363779412
Ilość stron 64
Format A5
Waga (w gramach) 100

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl